Táborští hokejisté v sobotu hostí v pozici lídra Kolín. Pomohou jim v boji fanoušci?

04.10.2019 16:19, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté poznají v sobotu i svého posledního soupeře z listiny druholigové skupiny Střed. Po necelých dvou letech se vracejí na jih Čech kozlové z Kolína a duel dvou tradičních obyvatel třetí nejvyšší soutěže by se mohl stát pro fanoušky velice atraktivní položkou. Zahájení zápasu je naplánováno na 18. hodinu.

Táborští hokejisté v sobotu hostí v pozici lídra Kolín. Pomohou jim v boji fanoušci?


Vizitka soupeře

Středočeský celek patří trvale k tomu nejlepšímu, co třetí nejvyšší soutěž v tuzemsku nabízí. V loňském ročníku to svěřenci Petra Martínka a Jiřího Kadlece dotáhli ke třetímu místu po základní části, aby v následném play-off jasně přehráli Klatovy 3:0 na zápasy a v cestě do finále řádně potrápili ambiciózní Vrchlabí (série 1:3).

Po šesti utkáních aktuálního ročníku skupiny Střed sídlí mužstvo od Labe na třetí příčce s bilancí čtyř výhry a dvou porážek. Ještě po třech kolech byli Kolínští stoprocentní, to když doma porazili David servis (3:1) i čínský tým Golden Dragon (10:0) a zvládli také divokou přestřelku v Příbrami (5:7). Spanilá jízda kozlů se zadrhla až v domácím zápase s Kobrou, ve kterém sice dlouho vedli, ale poslední třetinu prohráli 0:3 a celý zápas 4:6. Následně se jim nevydařil ani duel v Klatovech, kde prospěli úvodní dějství (prohráli ho 0:3) a museli se smířit s výslednou porážkou 2:5. Na vítěznou vlnu se Kolín vrátil až v tomto týdnu, kdy udolal urputně bojující hosty z Písku 3:2.

Hnacím motorem kolínského celku je několik osvědčených tahounů v jeho sestavě. K trvale nejlepším a neuznávanějším druholigovým brankářům patří Martin Sejpal. Hokejově ideální „produktivní“ věk vykazuje i tým před ním. Nejzkušenějšími členy defenzívy jsou třicátníci Jan HanzlPetrem Pýchou. Velká kvalita tryská z útočných řad kolínské družiny, a to i proto, že většina jejích členů je už delší čas pohromadě. Z úspěšného angažmá ve Slavii se možná trochu nečekaně vrátil mimořádně produktivní a šikovný centr David Šafránek. Ve stejném prvoligovém klubu působil i Václav Jankovský, který však vinou zdravotních potíží do boje ještě nezasáhl. K nejzajímavějším předsezónním událostem patřil bezesporu příchod ostříleného exnymburského snajpra Jana Stehlíka.

Posledně jmenovaný třiatřicetiletý hokejista je aktuálně třetím nejproduktivnějším hráčem Kolína; na kontě má překvapivě více přihrávek než vstřelených gólů (3+6). Role ústřední postavy útočné vozby Středočechů se podle očekávání ujal právě David Šafránek (7+2), stejný počet kanadských bodů ovšem posbíral také někdejší forvard Vrchlabí Michal Procházka (5+4).

Z táborské šatny

Kohouti si zatím nemají v soutěži příliš na co stěžovat. Po šesti odehraných střetnutích se díky pěti výhrám a pozoruhodnému skóre 23:5 usadili v čele tabulky. Navzdory tomuto lichotivému postavení zůstávají pozorní a pracují na tom, aby tato pohoda obývala jejich šatnu co nejdéle.
Dosavadní vývoj soutěže navíc ukazuje, jak vyrovnaná, a tudíž i vrtkavý může být její průběh. Zasahuje do něj mim jiné i zcela nepřínosný faktor čínského hosta ve skupině Střed, jenž v negativním slova smyslu hýbe statistikami i celým obrazem soutěže. Už podstatně zajímavějším úkazem je tažení nováčka z Příbrami, který poskládal na úroveň této soutěže mimořádně silný tým.
 A také Kolín je bezesporu týmem, který se s pouhou účastí v play-off bytem v ústraní rozhodně nespokojí a bude se rvát o nejvyšší mety.

Táborští se na zápas s ním připravují velmi svědomitě. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech nemuseli ani po utkání na David servisu výrazně zahýbat svými plány, což ovšem případné dílčí úpravy sestavy nevylučuje. Z doposud dlouhodobě zdravotně vyřazených hráčů má nejblíže do sestavy obránce Václav Beran, který ovšem stále dohání tréninkové manko. Mimo hru jsou nadále brankář David Novák, univerzál Jakub Pípal i centr Jan Trummer.

Padne tisícovka?

Nepovedené loňské účinkování táborského týmu dalo řadě fanouškům (nebo spíše divákům) argument k tomu, aby zápasy z časových, finančních i jiných důvodů vynechávali. V současnosti se ovšem na táborském zimním stadionu znovu hraje hokeje, který za návštěvu rozhodně stojí.
A když se k tomu připočte aktuální umístění kohoutů i atraktivita sobotního soupeře, jsou tu najednou hodně pevné základy k tomu, aby se počet diváků v ochozech poprvé v sezoně přehoupl přes tisícovou hranici. Zda-li se tak stane či nikoliv, to se všichni dozvíme po sobotní šesté hodině večerní.                 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • MIlan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality