Táborští hráči změří ve středu už počtvrté své síly s čínským týmem Golden Dragon

05.11.2019 22:50, autor: Pavel Šácha

S jasným úkolem, vírou ve své vlastní schopnosti, ale zároveň i s pokorou před případnými rozmary osudu odcestují ve středu táborští hokejisté k zápasu s čínským týmem Golden Dragon. Odehraje se ve Slaném a jeho začátek je naplánován na 19. hodinu.

Táborští hráči změří ve středu už počtvrté své síly s čínským týmem Golden Dragon


Vizitka asijského protivníka

Účinkování čínského celku ve třetí nejvyšší soutěži je v médiích i u soupeřů propíráno ze všech světových stran. Podle dosavadních výsledků týmu vedeného českými internacionály Jiřím Šejbou a Josefem Zajícem je zřejmé, že úroveň druhé ligy prozatím přesahovala možnosti Zlatého draka. Ze šestnácti střetnutí vytěžil jediný bod z utkání v Písku, kde překvapivě prohrál až po nájezdech 5:6, když ještě necelou minutu před koncem základní hrací doby vedl 5:4. Naproti tomu v deseti střetnutích vyfasovali hráči asijského hosta v tuzemských hokejových vodách drtivý dvouciferný příděl.

Poslední dvě vystoupení Golden Dragon ovšem vztyčila před jeho budoucími soupeři v čele s táborskými kohouty velký varovný vykřičník. K již začleněným českým „krajánkům“ v mužstvu Jakubovi Kučerovi, Michalu Kučerovi a Pavlu Husárikovi se přidružili další čeští hráči z kladenské líhně, konkrétně devatenáctiletí Adam Zich, Martin Bláha a Martin Nagy. Právě jejich přítomnost se podepsala pod zajímavé výsledky posledních dvou střetnutí outsidera soutěže. V Klatovech udrželi právě Češi v čínských službách domácího favorita na uzdě a podlehli mu více než přijatelným rozdílem 3:6, aby o pár dní později čínskému drakovi málem znovu odevzdal bodovou kořist Písek. Ten vyhrál ve Slaném až po velkém boji 4:3.

Tři vzájemné zápasy

Táborský tým už má s cizokrajným protivníkem bohatou zkušenost. Na jeho domovském ledě zahajoval sezonu a tehdejší krok do neznáma přetavil ve vítězství 7:0. Další dva duely Jihočechů s China Golden Dragon se odehrály v pouhých pěti dnech u Jordánu. V tom prvním utržili hosté debakl 0:16, ve druhém už kohouti těžko hledali motivaci k další kanonádě, zatímco Číňané přidali na úsilí. Utkání tak skončilo vcelku „obyčejnou“ výhrou Tábora v poměru 7:1.

Z táborské šatny

Trenér Arpád Györi s asistentem Miloslavem Čechem museli po utkání v Kolíně udělat nepříjemný škrt ve svých plánech. Útočník Jan Trummer si obnovil dlouhodobě léčené zranění ramene a čeká ho další absence. Z defenzivních řad, které nadále postrádají Kamila Černého, vypadl snad jen pro středeční utkání další zkušený bek David Skočovský. Příjemnou zprávou je naopak fakt, že poprvé v sezoně obsadí táborské brankoviště uzdravený gólman David Novák.

Jakýkoliv jiný rezultát než tříbodový zisk by se stal pochopitelně těžko smazatelnou kaňkou na sezónním účinkování kohoutů. Ve hře je ovšem mnohem víc. Cílem táborských hokejistů by měla být touha vytěsnit z hlav předchozí dvě porážky a co nejlépe se naladit na mnohem těžší a důležitý sobotní souboj s Příbramí.              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

Starší aktuality