V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

23.03.2015 23:20, autor: Pavel Šácha

Prohráli jsme bitvu, ne válku! Fráze? Klišé? Dost možná… Přesto právě tato věta dokonale vystihuje rozpoložení a situaci, ve které se táborská hokejová družina momentálně nachází. V úterý od 18 hodin bude bojovat o bod, který má moc vrátit jazýček na semifinálových vahách do rovnovážné podoby. Pro soupeře z Prahy představuje jinou hodnotu – může ho posunout opojně blízko k branám kvalifikace o první ligu.

V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

HC Tábor - HC Kobra Praha

7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Úterý, 24.3.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 7. Seidl (Kellner, Krätzer), 28. Seidl (Kellner), 30. Březina (Boháč, Heršálek), 36. Krätzer (Kellner, Seidl), 49. Krätzer (Kellner), 43. Matušík (Hlaveš, Mařík), 45. Krätzer. - 8. Malý (Slanina).

Rozhodčí: St. Mertl, Pražák - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 6:5 - navíc Čurda, Pohl a Švaříček (všichni Kobra) 10 minut OT.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 7:1   Diváci: 2031

HC TÁBOR: Klestil – Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák, od 53. navíc Hájek – Kellner, Krätzer, Seidl – Kolomý, Matušík, Mařík – Blažek, Boháč, Březina - od 43. navíc Zayml, Pechánek, Šimák.

HC KOBRA PRAHA: Bílek (43. Krch) – Evan, Verbík, Švaříček, Ton, Pohl, Cafourek – Strnad, Čurda, Slanina, Borovanský, Kalla, Novák, Kocman, Paris, Půlpán, Malý.

 První duel na maličkém kluzišti Kobry odkryl leccos ze scény i zákulisí celé série. Ukázal sílu nakonec vítězného týmu Pražanů i jeho nespornou výhodu v podobě specifického domácího prostředí. Na druhé straně ovšem vyvřelo na povrch i maximální odhodlání táborského týmu, který navzdory pokaženému začátku bojoval o výsledkový obrat do posledních vteřin. Vždyť kapitán Jakub Matušík měl v posledních vteřinách zápasu na hokejce vyrovnání na 4:4…

 Bezesporu pozitivní zvěstí je, že si nedělní odpolední duel nevybral v řadách Jihočechů žádnou zdravotní daň; všichni s výjimkou dlouhodobě zraněného útočníka Vojtěcha Mrkvičky jsou opět připraveni nastoupit a porvat se o vyrovnání stavu série na 1:1. Tentokrát půjdou na zteč ve své domácí hale, což vnese do semifinálových bojů další výrazný faktor. Jakkoliv byli táborští fandové v nehostinném prostředí na Braníku výteční, na domácím stadionu by měli vytvořit prostředí, ze kterého bude hokejistům z hlavního města běhat mráz po zádech. Co všechno přinese úterní souboj?       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

Starší aktuality