V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

23.03.2015 23:20, autor: Pavel Šácha

Prohráli jsme bitvu, ne válku! Fráze? Klišé? Dost možná… Přesto právě tato věta dokonale vystihuje rozpoložení a situaci, ve které se táborská hokejová družina momentálně nachází. V úterý od 18 hodin bude bojovat o bod, který má moc vrátit jazýček na semifinálových vahách do rovnovážné podoby. Pro soupeře z Prahy představuje jinou hodnotu – může ho posunout opojně blízko k branám kvalifikace o první ligu.

V rozžhaveném táborském kotli rozehrají Kohouti druhou bitvu s Kobrou. Úkol? Srovnat stav série!

HC Tábor - HC Kobra Praha

7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Úterý, 24.3.2015 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 7. Seidl (Kellner, Krätzer), 28. Seidl (Kellner), 30. Březina (Boháč, Heršálek), 36. Krätzer (Kellner, Seidl), 49. Krätzer (Kellner), 43. Matušík (Hlaveš, Mařík), 45. Krätzer. - 8. Malý (Slanina).

Rozhodčí: St. Mertl, Pražák - J. Mertl, Samuel.   Vyloučení: 6:5 - navíc Čurda, Pohl a Švaříček (všichni Kobra) 10 minut OT.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 7:1   Diváci: 2031

HC TÁBOR: Klestil – Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák, od 53. navíc Hájek – Kellner, Krätzer, Seidl – Kolomý, Matušík, Mařík – Blažek, Boháč, Březina - od 43. navíc Zayml, Pechánek, Šimák.

HC KOBRA PRAHA: Bílek (43. Krch) – Evan, Verbík, Švaříček, Ton, Pohl, Cafourek – Strnad, Čurda, Slanina, Borovanský, Kalla, Novák, Kocman, Paris, Půlpán, Malý.

 První duel na maličkém kluzišti Kobry odkryl leccos ze scény i zákulisí celé série. Ukázal sílu nakonec vítězného týmu Pražanů i jeho nespornou výhodu v podobě specifického domácího prostředí. Na druhé straně ovšem vyvřelo na povrch i maximální odhodlání táborského týmu, který navzdory pokaženému začátku bojoval o výsledkový obrat do posledních vteřin. Vždyť kapitán Jakub Matušík měl v posledních vteřinách zápasu na hokejce vyrovnání na 4:4…

 Bezesporu pozitivní zvěstí je, že si nedělní odpolední duel nevybral v řadách Jihočechů žádnou zdravotní daň; všichni s výjimkou dlouhodobě zraněného útočníka Vojtěcha Mrkvičky jsou opět připraveni nastoupit a porvat se o vyrovnání stavu série na 1:1. Tentokrát půjdou na zteč ve své domácí hale, což vnese do semifinálových bojů další výrazný faktor. Jakkoliv byli táborští fandové v nehostinném prostředí na Braníku výteční, na domácím stadionu by měli vytvořit prostředí, ze kterého bude hokejistům z hlavního města běhat mráz po zádech. Co všechno přinese úterní souboj?       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jak dál s mládeží a nižšími soutěžemi?

  Čt 21.01. |

  Web www.hokej.cz přinesl tiskovou zprávu Českého hokeje týkající se případného dohrání mládežnických a nižších soutěží. Přečtěte si ji zde.

  Více...
 • Jakub Suchánek se stal kladenským Rytířem!

  Po 18.01. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek našel po odchodu z Českých Budějovic nové angažmá. Od pondělí se zařadil do družiny kladenských Rytířů, kteří se hodlají ve zbytku sezony Chance ligy porvat o návrat do nejvyšší soutěže. Pro šestatřicetiletého obránce není kladenská štace úplně neznámou záležitostí. Ve středočeském klubu se slavnou tradicí odehrál už v roce 2006 čtyři přípravná utkání.       

 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

Starší aktuality