Ve středu na hokej! Táborský soubor vyzve na souboj nepříjemného soka: tým Kobry

29.09.2020 23:40, autor: Pavel Šácha

Ve středu budou mít táborští fandové druhou a podle předběžných zpráv o vládních opatřeních i vzácnou příležitost navštívit druholigový hokej. K bitvě o další porci mistrovských bodů přijede tradiční protivník z pražského Braníku: Kobra. Zahajovací buly střetnutí padne v 18 hodin.

Ve středu na hokej! Táborský soubor vyzve na souboj nepříjemného soka: tým Kobry


Pražané si zatím působení na mistrovském ledě příliš neužili. Úvod sezony si sice zpříjemnili přesvědčivým vítězstvím 8:3 nad mužstvem Klatov, do dalších plánovaných startů s Příbramí a v Písku je ale nepustily zdravotní potíže, které podle zprávy z klubového webu nemají souvislost s Covidem-19.

Sonda do tábora Kobry

V zatím jediném odehraném duelu se zase ukázaly nejničivější ofenzivní zbraně Kobry. Suverénně nejproduktivnější hráč loňského druholigového ročníku Kamil Bříška si na startu nového ročníku připsal 4 kanadské body za 2 góly a stejný počet asistencí, jeho parťák z útoku Lukáš Tondr skóroval rovněž dvakrát, a navrch přidal i podíl na vstřelené brance.
 Pohled na soupisku pražského mužstva jasně ukazuje, že v letní pauze kvalitativně netratilo, ba naopak. Osvědčené složení útočných řad s výše uvedenými exjabloneckými esy, dalšími produktivními forvardy Tomášem Šťastným, Dominikem Novákem, Filipem Hlinkou či Denisem Heldákem rozšířili noví borci v čele se zkušeným navrátilcem Martinem Čurdou a několika mladými dravci.
 V obranných řadách se odehrálo podstatně více změn. Zřejmě nejcitelnějším odchodem je návrat ostříleného Tomáše Mrkvičky do Jablonce. Ze soupisky si trenér Miloslav Šeba vyškrtl také Karla Drahoráda, Karla Šefla či Lukáše Popelu, na druhé straně ale může počítat se službami tahouna Dominika Šteinera, Martina Ryzáka či Aleše Knesla. Mezi novými jmény na seznamu vyčnívá zkušenostmi i postavou Daniel Sobotka, který ale v sestavě z prvního duelu nefiguroval.
 Beze změn zůstal možná trochu překvapivě brankářský post. Rozmarný kouč Pražanů dává nadále důvěru Lukáši Sochůrkovi. Za výkon proti Klatovům ho pochválil, což nebylo v loňském roce až tak obvyklé. Na Kobře setrval také Lukáš Langer.

Z domácí šatny

Po pokaženém domácím utkání s Havlíčkovým Brodem, ze kterého vytěžili jen bod po porážce 4:5 v prodloužení, si kohouti zlepšili náladu u nováčka z Chebu, kde vyhráli přesvědčivě 7:2. Přehnaná euforie ale po zápase nezavládla, protože hra táborského celku nadále vykazovala viditelné nedostatky.

Do středečního zápasu půjde soubor od Jordánu s novým odhodláním potěšit diváky kvalitní hrou, a především potřebným tříbodovým ziskem. Do sestavy kohoutů by se měl po absenci v úvodních střetnutích vrátit zkušený bojovník Radek Seidl. Mimo hru se naopak ocitl obránce Lukáš Kříž, který opustil pondělní trénink předčasně a s bolestným výrazem ve tváři. První ostrý start v nové sezoně si připíše jiný bek Tomáš Hajič.

!!!

Připomeňme ještě aktuálně platná opatření spojená s návštěvou druholigového hokeje v Táboře. Především jde o vstup na utkání s rouškou a její použití i během samotného hokejového utkání. Zároveň dle závazného nařízení budou k dispozici dva odděleně vstupy na jižní straně ZS.  Je tudíž nutné mít na paměti, že každým z jednotlivých vstupů se divák dostane jen na příslušnou stranu stadionu (východ, západ). Mříže spojovací chodbou za bránou budou zavřené.  

   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

Starší aktuality