Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!

07.04.2019 23:36, autor: Pavel Šácha

Spousta nesmazatelných zážitků, radosti, zkušeností, a s nimi i nové cenné trofeje do sbírky úspěchů táborského hokeje. To všechno si s sebou přibalí mladí kohouti na zpáteční cestu ze švýcarského Yverdonu. Mladší výběr U13 ukořistil v turnaji Raiffeisen International Cup ten úplně nejcennější pohár a sním i sadu zlatých medailí, ale ani starší tým U15 nejede domů s prázdnou. Jeho úspěch na zahraniční scéně se stejně jako v loňském roce zbarvil dobronzova.

Ve Švýcarsku odkryli naleziště cenných kovů. U13 veze zlato, "patnáctka" bronz!


TURNAJ U13

SEMIFINÁLE: HC Tábor – Rapaces de Gap 6:0

Branky: Klatovský, Křepelka (Kovanda), Anděl (Mohyla, Kovanda), Jirášek (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka). Střely: 13:4. Vyloučení: 2:2 (Jirášek, Kovanda).
Úspěšnost brankářů: Šrámek 100 %, Ostrý 100 %.

FINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 1:3

Branky Tábora: Pospíchal (Bačo), Klatovský, Sochůrek (Křepelka, Jirášek). Střely: 14:8. Vyloučení: 3:2. Úspěšnost brankáře: Šrámek 93,33 %.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl vyhlášen táborský Jan Pospíchal a nejlepším obráncem Pavel Jirášek. Nejlepším hráčem týmu HC Tábor byl zvolen Antonín Klatovský.

TURNAJ U15

SEMIFINÁLE: HC Yverdon – HC Tábor 3:1

Branka Tábora: Lutovský (Kupka). Střely: 9:13. Vyloučení: 1:3 (Eichler, Koreš, Kupka, soupeř dvě přesilovky využil). Úspěšnost brankáře: Jansa 86,66 %.

O 3. MÍSTO: HC Tábor - Valais Chablais Future 4:0

Branky: Lutovský (Kupka), Cícha (Seidl), Eichler, Sabiniok (Koreš, Čeněk). Střely: 19:5. Úspěšnost brankářů: Jansa (100 %, Noháč 100 %.

Jako nejlepšího obránce turnaje starších mužstev ocenil jeho direktoriát Matyáše Cíchu. Nejlepším hráčem tým HC Tábor byl zvolen Petr Pospíchal.       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality