2. TŘÍDA: Kluci jsou dobrá parta a hokej je baví, těší trenéra Marcela Šťastného

01.05.2016 21:56, autor: Pavel Šácha

Hodnocení sezónního účinkování táborských „druháků“ se odehrálo v ryze pozitivním duchu. A není divu – kluboví benjamínci z přípravky C protančili uplynulým ročníkem ve vítězném rytmu, a co je ještě důležitější – sběr hokejových ostruh je jaksepatří bavil!

 Potvrzuje to i krátké ohlédnutí za uplynulým obdobím slovy Marcela Šťastného, trenéra táborské druhé třídy.

 Co všechno mužstvu přinesla uplynulá sezona?
 „Před sezonou došlo ke změně na postu asistenta trenéra, odkud odešel Pavel Vít a nahradil ho Miloš Nevšímal. Myslím si, že to družstvu prospělo. Letní příprava proběhla standardně a později na ledě jsme se zaměřili hlavně na zlepšování bruslení. V září jsme uspořádali tradiční Teplárna Cup, který jsme s převahou vyhráli. No a od listopadu jsme vstoupili do krajské ligy přípravek, ve které jsme až na jednu porážku všechny zápasy vyhráli.“

 V čem spatřujete největší pozitiva, případně i negativa?
 „Největší pozitivum vidím hlavně v samotném fungování mužstva, protože kluci jsou dobrá parta a hokej je baví. A negativa? Máme málo ledů; trénujeme jen dvakrát až třikrát týdně, což je podle mne málo. Samozřejmě se nám nelíbily ani podvody některých družstev v soutěži s nasazováním starších hráčů.“

Podařilo se splnit vaše předsezónní plány?
 „Kluci šli hodně dopředu, jak v bruslení, tak i v práci s pukem. To byly naše cíle, na kterých se nám podařilo zapracovat. Ještě nás trápí střelba, ale řekl bych, že na to máme čas.“

Co vás jako trenéra na práci s tímto týmem nejvíc těší?
 „Jako trenérovi mi pochopitelně vždycky udělá radost taková ta zpětná vazba od kluků. Když v tréninku něco nacvičujeme a klukům se to potom povede i v zápase.“

Máte před vstupem do další sezony nějaká zvláštní přání?
 „Tím největším je, aby nám všem drželo zdraví a aby byl hokej pro kluky zábavou, a ne povinností.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa na webu

  St 07.06. |

  Táborští hokejoví fandové ochutnaji v letní zápasové přípravě A-týmu velmi lákavé a pikantní menu. Na který jeho chod se ale těší úplně nejvíc? Zapojte se do ankety na hlavní straně našeho webu.

 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
Starší aktuality