A teď znovu o všechno! Hokejový Tábor je na nohou a připravený čelit útoku Ďáblů

10.04.2022 00:52, autor: Pavel Šácha

Táborská hokejová obec je na nohou. Už v neděli 10. dubna podniknou její druholigoví reprezentanti útok na zdolání nejvyššího druholigového vrcholu. Pokud se jim podaří ho dosáhnout, najdou tam zlatým písmem vytesanou pozvánku do baráže o Chance ligu. Poslední kvalifikační bitva s Novým Jičínem, ve které potřebují kohouti jakkoliv bodovat, začne na táborském ledě v 18 hodin a je docela možné, že bude kapacita stadionu po dlouhých letech téměř naplněna.

A teď znovu o všechno! Hokejový Tábor je na nohou a připravený čelit útoku Ďáblů


Po nervydrásajícím, euforickém, a především úspěšném duelu ve Dvoře Králové zbývá táborským bojovníkům ještě jeden krok k barážovým branám. Ten poslední, a jak je všeobecně známé, i nejtěžší.  Aby byl úspěšný, nesmějí novojičínské družině podlehnout v normální hrací době, tedy tak, jak se jim to stalo před necelým týdnem na Moravě, kde prohráli 4:6.

Jakkoliv sladké bylo pro kohouty vydřené vítězství v královédvorském dramatu, znamenalo „pouze“ odvrácení konce sezony a s ním i slibné vylepšení jejich výchozí pozice. Jeho cenu však zhodnotí jen a pouze bodový zisk z nedělního domácího souboje. Jak sám kouč HK Nový Jičín Kamil Gebauer prohlásil, jeho tým přijede k Jordánu bojovně naladěný. Láká ho druhá kvalifikační výhra, a pokud by navíc dostala šestibrankový punc, slavili by dokonce hosté účast v baráži.

Táborští se na rozhodující nedělní zápas naladili v rámci sobotního dopoledního tréninku, který trval zhruba hodinu. Jeho nepříjemnou stránkou byly hlášené zdravotní potíže některých hráčů, které povedou dokonce i k absenci v utkání.

Souboru kouče Arpáda Györiho přesto zůstává řada devíz, na které bude i v nedělní kvalifikační partii sázet. Patřit k nim bezesporu i fascinující pomoc od táborských fanoušků, kteří spolu s týmem prožívají opravdovou hokejovou horečku. A je téměř jisté, že v neděli bude pomyslná rtuť teploměru na táborském zimním stadionu stoupat proklatě vysoko. Připomeňme, že jeho oficiální uváděná kapacita je 4922 míst, a prozatím nejvyšší návštěvou sezony byla ta ze zatím posledního zápasu proti Dvoru Králové: 3895 diváků…      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

 • Lukáš Kříž v sobotu za Třebíč

  Čt 24.11. |

  Táborský obránce Lukáš Kříž v sobotu s kohouty do Ústí nad Labem neodcestuje. Důvodem jeho absence není zranění ani pracovní či jiné povinnosti, ale výpomoc v barvách prvoligové Horácké Slavie Třebíč. Tento tým momentálně trápí rozsáhlá marodka, a tak požádala táborský klubu o možnost využití devětadvacetiletého bojovníka pro sobotní duel ve Vsetíně. Lukáš nejde úplně do neznáma - v Třebíči už před pár lety krátce působil. 

 • Nejlepší nahrávač druhé ligy

  Ne 20.11. |

  Táborský útočník Jakub Matušík kraluje s 26 asisetncemi pořadí nahrávačů třetí nejvyšší soutěže. Díky svému bodovému příspěvku z Řisut se zároveň posunul na samostatnou druhou příčku v produktivitě celé soutěže za letňanského Jiřího Hozáka

 • David Gába může pomáhat Motoru

  Po 07.11. |

  Člen táborské druholigové party David Gába může v tomto ročníku obléci dres Motoru České Budějovice. Po dohodě obou klubů má do jihočeského extraligového týmu vyřízené střídavé starty. O této jeho nové vedlejší roli a stejném statutu dalšího Jihočecha Miroslava Holce už informoval také server Hokej.cz.    

  Více...
 • Lukáš Endál se vrátí v pátek

  St 02.11. |

  Návrat Lukáše Endála z výpomocného působení v B-týmu Pardubic se přiblížil. Zkušený forvard se bude trenérům Radku Bělohlavovi a Zdeňku Kutlákovi hlásit už na pátečním tréninku táborského mužstva a mohou ho tak zahrnout do svých plánů pro sobotní domácí duel s Děčínem. Zdárně se navíc vyvíjí rekonvalescence obránce Daniela Kabelky po operaci kolena, byť si samozřejmě ještě nějaký čas vyžádá.

Starší aktuality