Kohouti měli návštěvu. Hokej poznávali fotbalisté Sy Babacar a Mamadou Koné

09.11.2022 03:09, autor: Pavel Šácha

Do útrob táborského zimního stadionu zavítala před sobotním střetnutím pozoruhodná a velice milá návštěva. V doprovodu vedoucího týmu druholigových fotbalistů Táborska Petra Koláře si přišli užít svůj první živý kontakt s ledním hokejem dvě zahraniční akvizice týmu FC Silon: Senegalec Sy Babacar a Mamadou Koné z Mali.

Kohouti měli návštěvu. Hokej poznávali fotbalisté Sy Babacar a Mamadou Koné


Oba fotbalisté z Afriky se v prostoru šaten potkali s nastupujícími táborskými hokejisty a zaujal je především ten, který kráčel k ledu první v betonech a maskou na hlavě: David Gába. Dosud neznámou výstroj si později oba sympatičtí kluci z Táborska v kabině kohoutů sami vyzkoušeli. A stejně jako oni přinesli darem dvě šály FC Silon Táborsko, jistě brzy přijdou sami fandit na zimní stadion ověnčeni šálami HC Tábor, které na oplátku dostali.

Neformální návštěva dvojice 'Baba – Mama' se stala prvním bezprostředním střípkem sportovní družby, kterou oba kluby chystají. Dodejme, že stejně jako hokejisté Tábora v sobotu porazili Děčín, tak i Táborsko zdolalo o den později
v důležitém utkání B-tým Olomouce.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality