Hrnečky, svařák a vánoční dresy v aukci. Charitativní svátek hokeje tradici neopustí

04.12.2022 23:20, autor: Pavel Šácha

Jak už jsme avizovali, ve středu 14. prosince oblékne táborský hokej znovu sváteční šat. Do atmosféry utkání s chomutovskými Piráty se už pojedenácté v historii promítne duch souznění, naděje a pomoci druhým. Těm, kteří ji ve svém životě hodně a hodně potřebují. Jak už jsme avizovali, letošní předvánoční charitativní akce v režii klubu HC Tábor a Fanshopu HC Tábor nasměruje svou podporu ke dvěma dětem, které se ve společnosti a péči svých nejbližších statečně perou s nelehkým životním osudem: devítileté Karolínce a osmiletému Adámkovi. Jejich příběhy přinášíme níže v tomto článku.

Fanoušci, členové klubu a partneři táborského hokeje si už v předchozích letech vzali tradiční předvánoční akci
za svou, otevřeli svá srdce dokořán a napomohli dobré věci. Nejinak tomu jistě bude i tentokrát.

Organizátoři charitativního hokejového večera si pro ně znovu přichystali obvyklá sváteční zpestření, která potěší a pomohou zároveň. Ve vestibulu táborského zimního stadionu se ve středu 14. prosince rozvoní horký svařák, který bude ke koupi v originální edici vánočních hrnečků.
Na tradici předchozích ročníků naváže i samotný duel.
Domácí hokejisté do něj vyrukují ve speciálních vánočních dresech, které opět budou předmětem aukce; získat je tedy může každý, kdo se do ní zapojí. Jejich podobu necháme
ještě chvíli v utajení, můžeme ale prozradit, že půjde o raritu, která se zatím při podobných vánočních zápasech napříč republikou ani náznakem neobjevila.              Další novinky a perličky ze zákulisí akce přineseme v nejbližších dnech.  

Příběh Adámka

V osmi měsících lékaři diagnostikovali malému Adámkovi centrální svalovou hypotonii, která způsobovala ochablé svalstvo. K nemoci se pak přidala těžká psychomotorická retardace a mikrocefalie. Dnes osmiletý klučina nemůže chodit, nemluví, ale je to opravdu velký bojovník. Jezdí po různých vyšetřeních, do lázní a na velmi náročné rehabilitace a svůj osud nese velice statečně. Rodiče mu věnují veškerý svůj čas a snaží se mu zajistit maximální péči. Adámkovi momentálně nesmírně pomáhají rehabilitační pobyty v Centru Hájek, což je klinika zaměřující se mimo jiné na ranou péči a rehabilitaci pacientů s neurologickým onemocněním. Tyto procedury jsou ale velice nákladné, a právě podpora okolí a různě dobročinné akce přispívají
k tomu, aby mohli rodiče Adámkovi tuto náročnou péči zajistit.

Příběh Karolínky

Devítiletá Karolína s diagnózou dětské mozkové obrny navštěvuje speciální základní školu v Centru Kaňka. Využívá tam osobní asistenci
a terapie, které ji posouvají, a alespoň po malých krůčcích zlepšují její zdravotní stav. Se svými rodiči tvrdě cvičí a dře na tom, aby mohla střídat vozíček s berličkami. Karolínka i její rodiče si pomoc zaslouží, jsou to bojovníci a navzdory jejímu hendikepu se ji snaží co nejlépe připravit na život. Rodina se rozhodla pro cestu intenzivních neurorehabilitací, jejichž cena je ale tak vysoká, že rodinné úspory
ani peníze získané z různých grantů nestačí. Kája nicméně
na neurorehabilitace výborně reaguje a její šance pohybovat se alespoň částečně i bez vozíčku se zvyšují. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

 • David Gába v dresu Jihlavy

  So 11.11. |

  Táborský gólman David Gába opět okusí atmosféru Chance ligy. Při problémech jihlavských brankářů vypomůže Dukle v nedělním domácím utkání s Litoměřicemi.

 • Patrik Zayml v barvách Písku

  St 08.11. |

  Zkušený útočník Patrik Zayml načas vystoupil ze služeb táborského A-mužstva. Už o uplynulém víkendu odehrál jedno utkání krajské ligy za jindřichohradecké Střelce, kam má do 28. prosince vyřízené hostování. Další adresu ovšem aktuálně našel i o patro výš a formou střídavých startů bude působit i v druholigovém Písku. Za Krále nastoupí už ve středečním večerním střetnutí na ledě favorizovaného Baníku Příbram.  

 • Dominik Pavlát s reprezentací na Karjalu!

  St 01.11. |

  Klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se díky výborným výkonům v brance plzeňské Škodovky ocitl v nominaci reprezentačního A-týmu pro turnaj Karjala Cup ve Finsku. Akci absolvuje v tandemu s dalším mladým gólmanem Jakubem Málkem. 

  Více...
Starší aktuality