Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek

18.03.2023 15:49, autor: Pavel Šácha

Po brzkém vyřazení druholigového A-mužstva od Příbrami se pro zbytek aktuální mistrovské sezony ocitá v centru zájmu statečný, leč stále neukončený boj dorosteneckého týmu o záchranu extraligy. Po úniku z prvního sestupového síta v nadstavbě a parádním triumfu v sérii s Chomutovem nyní cílí svěřenci Arpáda Györiho na úspěch ve čtyřčlenné baráži. Po šesti kolech soutěže si zajistí právo účasti v příštím extraligovém ročníku dva nejlepší týmy.

Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek


Jak už jsme avizovali, táborský tým nebude v baráži o nejvyšší soutěž jediným extraligovým mužstvem. Spolu s ním se v ní představí celek Litvínova coby vítěz paralelně hrané série play-down proti Hvězdě Praha. Oba stávající účastníci elitní ligy budou v náročných barážových bojích odrážet útok soupeřů z nižší soutěže. Obrovsky ambiciózním
a kvalitním protivníkem bude pro mladé kohouty především Vsetín, čtvrtým do party je pak Sokolov, který se probil
do baráže coby lepší z poražených finalistů ligy dorostu namísto B-týmu Karlových Varů. Ten se o extraligu ucházet nemohl, neboť v ní už působí „áčko“ Energie.

Program extraligové baráže dorostenců startuje ve čtvrtek 23. března a táborští mladíci se na úvod představí domácím fanouškům v utkání se zmíněným Vsetínem. Hracími dny jsou čtvrtek a sobota. Jména dvou účastníků příštího ročníku extraligy budou známa nejpozději v sobotu 8. dubna.

BARÁŽOVÝ PROGRAM TÝMU HC TÁBOR

Čtvrtek 23. března: HC Tábor – VHK Robe Vsetín
Sobota 25. března: Verva Litvínov – HC Tábor
Čtvrtek 30. března: HC Tábor – Baník Sokolov (15.00)
Sobota 1. dubna: VHK Robe Vsetín – HC Tábor
Čtvrtek 6. dubna: HC Tábor – Verva Litvínov
Sobota 8. dubna: Baník Sokolov – HC Tábor

Do kabiny táborského týmu nahlédneme v nadcházejícím týdnu prostřednictvím povídání s jeho trenérem Arpádem Györim.          

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality