Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek

18.03.2023 15:49, autor: Pavel Šácha

Po brzkém vyřazení druholigového A-mužstva od Příbrami se pro zbytek aktuální mistrovské sezony ocitá v centru zájmu statečný, leč stále neukončený boj dorosteneckého týmu o záchranu extraligy. Po úniku z prvního sestupového síta v nadstavbě a parádním triumfu v sérii s Chomutovem nyní cílí svěřenci Arpáda Györiho na úspěch ve čtyřčlenné baráži. Po šesti kolech soutěže si zajistí právo účasti v příštím extraligovém ročníku dva nejlepší týmy.

Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek


Jak už jsme avizovali, táborský tým nebude v baráži o nejvyšší soutěž jediným extraligovým mužstvem. Spolu s ním se v ní představí celek Litvínova coby vítěz paralelně hrané série play-down proti Hvězdě Praha. Oba stávající účastníci elitní ligy budou v náročných barážových bojích odrážet útok soupeřů z nižší soutěže. Obrovsky ambiciózním
a kvalitním protivníkem bude pro mladé kohouty především Vsetín, čtvrtým do party je pak Sokolov, který se probil
do baráže coby lepší z poražených finalistů ligy dorostu namísto B-týmu Karlových Varů. Ten se o extraligu ucházet nemohl, neboť v ní už působí „áčko“ Energie.

Program extraligové baráže dorostenců startuje ve čtvrtek 23. března a táborští mladíci se na úvod představí domácím fanouškům v utkání se zmíněným Vsetínem. Hracími dny jsou čtvrtek a sobota. Jména dvou účastníků příštího ročníku extraligy budou známa nejpozději v sobotu 8. dubna.

BARÁŽOVÝ PROGRAM TÝMU HC TÁBOR

Čtvrtek 23. března: HC Tábor – VHK Robe Vsetín
Sobota 25. března: Verva Litvínov – HC Tábor
Čtvrtek 30. března: HC Tábor – Baník Sokolov (15.00)
Sobota 1. dubna: VHK Robe Vsetín – HC Tábor
Čtvrtek 6. dubna: HC Tábor – Verva Litvínov
Sobota 8. dubna: Baník Sokolov – HC Tábor

Do kabiny táborského týmu nahlédneme v nadcházejícím týdnu prostřednictvím povídání s jeho trenérem Arpádem Györim.          

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality