Díky, pánové! "Parta na odpis" zachránila pro Tábor dorosteneckou extraligu!

08.04.2023 21:15, autor: Pavel Šácha

Nemaj na to... Je to beznadějný... To je ale bída...! Když táborští dorostenci zakončili čtrnáctidílný program extraligové základní skupiny bez jediné výhry a se třemi body na kontě za tři porážky v prodloužení, bylo by každému líto vyhodit za sázku na ně byť jen pověstnou zlámanou grešli. Teď je sobota 8. dubna, krátce po dvacáté hodině večerní a táborská parta se vrací ze Sokolova se záchranou nejvyšší soutěže v kapse. Nadstavbový únik ze sestupových spárů, vyřazení Chomutova v sérii o všechno, ba ani čerstvý úspěch v baráži nejsou cennější než zadostiučinění, které všichni členové týmu cítí. Po vyčerpávající sezoně udrželi pro Tábor extraligu dorostu a nám všem nezbývá než tleskat vestoje! Gratulujeme, kluci!!!

Díky, pánové! "Parta na odpis" zachránila pro Tábor dorosteneckou extraligu!

HC Baník Sokolov - HC Tábor

0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Sobota, 8.4.2023 18:45 - Dorost

 

Branky a nahrávky: - 14. Dohnal (Hlavín, J. Pospíchal), 38. Šťastný (Vlček, Suchan), 48. Suchan (Hlavín, P. Pospíchal).

Rozhodčí: Červenka, Zeliska - Horažďovský, Figer.   Vyloučení: 6:2 - navíc Vojáček (Sokolov) 5+OK a Vlček (Tábor) TH.   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 9:50   Diváci: 82

HC BANÍK SOKOLOV: Novák (Čurlin) — J. Uhlík, Halberštát, Bachar, Teterja, Krejbich, Knap — Vykoupil, P. Uhlík, Skála, Eismann, Sztolarik, Teuchert, Vojáček, Hanek, Petrák, Ondráš, Kratejl.

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Šťastný, Céza — Hlavín, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.

ARPÁD GYÖRI, trenér dorostu HC Tábor: „Jsme samozřejmě šťastní, že se nám to podařilo
a kluci dotáhli do konce tu dlouhou cestu, kterou ušli. Litvínov nám odpoledním vítězstvím nad Vsetínem otevřel dveře k záchraně a bylo to už jenom na nás. Věděli jsme, že to vůbec nebude jednoduché, protože poslední krok bývá těžký a Sokolov je houževnatý soupeř. Zápas jsme sice měli ve své moci a bušili do soupeře jako do vrat, ale vlivem tlaku, pod kterým mužstvo bylo, to nešlo až tak hladce, jak bychom si představovali. Jsme nesmírně rádi, že se nám to nakonec podařilo, a klukům za to patří obrovský dík.“

Za cestou mladých kohoutů k záchraně dorostenecké extraligy se později ohlédneme v podrobnějším povídání.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality