Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně

12.05.2023 23:36, autor: Pavel Šácha

Nadcházející mistrovský ročník 2023-2024 postaví před táborský hokej řadu významných výzev. Jedna z nich se tyčí také před nejstarším žákovským výběrem HC Tábor, který se už nyní usilovně připravuje na boje s nejlepšími tuzemskými soupeři v soutěži 9. tříd.

Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně


Na zteč půjde mužstvo táborských „deváťáků“ pod vedením nového trenéra Rostislava Kadlece, který se k Jordánu přesunul z působení u českobudějovické mládeže. První „suché“ hokejové týdny v Táboře mu prozatím servírovaly veskrze příjemné poznatky.
 „Jsem tu nový, teprve si skládám obrázek,“ přiznal kouč. „Musím ale říct, že všechno vnímám opravdu pozitivně. Musím ocenit podmínky a zázemí. Máme krásnou šatnu, parádní sportoviště přímo v místě. To je super,“ pochvaluje si.

Před své nové svěřence postavil Rostislav Kadlec devítitýdenní program, který má zažitý a ozkoušený z předchozího působení. „Je to podobné. Pro mě jako trenéra se v podstatě nic nemění, jen přibyly cesty autem,“ usmívá se.
Pondělní a středeční tréninky jsou zaměřené na rychlost, úterní a čtvrteční
na silovou stránku. V pátek se táborská parta vzdaluje od zimního stadionu
a využívají azyl v areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí, kde pracuje
na vytrvalosti. „Nacházíme tam rovněž perfektní zázemí, zatím do sebe všechno dobře zapadá,“ podotkl lodivod „devítky“.

Po prvních týdnech přípravy na suchu Rostislav Kadlec adresuje slova chvály
i svým svěřencům. „Kluci jsou opravdu velice solidně připravení, zvládají to výborně. Vůbec nemám obavy, že bychom nějak museli měnit plány nebo něco z plánované přípravy nestihli,“ konstatuje s potěšením.

Stejně jako nový muž v partě táborských trenérů poznává svůj tým i prostředí, tak se i hráči seznamují s jeho vedením. A jak sám Rostislav Kadlec charakterizuje svou trenérskou náturu? „Když je v týmu pohoda, rád ji přenáším a sdílím. Určitě nejsem trenér, který by neustále křičel. Je fakt, že pokud se mi něco opravdu nelíbí, nejdu pro ostrá slova daleko a dovedu si zjednat pořádek,“ poodkryl svou vizitku nový kouč 9. třídy HC Tábor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborští mladíci nadchli

  St 10.07. |

  Extraligoví táborští mladíci z týmů dorostu a 9. třídy prokázali na červnových svazových testech perfektní připravenost a zařadili se v tomto směru mezi absolutní tuzemskou elitu. Sklidili tím velké uznání a v neposlední řadě zájem webu hokej.cz. Naše redakce se k testům na svazovém poli během července ještě jednou vrátí.

  Více...
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
Starší aktuality