Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně

12.05.2023 23:36, autor: Pavel Šácha

Nadcházející mistrovský ročník 2023-2024 postaví před táborský hokej řadu významných výzev. Jedna z nich se tyčí také před nejstarším žákovským výběrem HC Tábor, který se už nyní usilovně připravuje na boje s nejlepšími tuzemskými soupeři v soutěži 9. tříd.

Nový kouč 9. třídy Rostislav Kadlec: Super podmínky! A kluci to zvládají výborně


Na zteč půjde mužstvo táborských „deváťáků“ pod vedením nového trenéra Rostislava Kadlece, který se k Jordánu přesunul z působení u českobudějovické mládeže. První „suché“ hokejové týdny v Táboře mu prozatím servírovaly veskrze příjemné poznatky.
 „Jsem tu nový, teprve si skládám obrázek,“ přiznal kouč. „Musím ale říct, že všechno vnímám opravdu pozitivně. Musím ocenit podmínky a zázemí. Máme krásnou šatnu, parádní sportoviště přímo v místě. To je super,“ pochvaluje si.

Před své nové svěřence postavil Rostislav Kadlec devítitýdenní program, který má zažitý a ozkoušený z předchozího působení. „Je to podobné. Pro mě jako trenéra se v podstatě nic nemění, jen přibyly cesty autem,“ usmívá se.
Pondělní a středeční tréninky jsou zaměřené na rychlost, úterní a čtvrteční
na silovou stránku. V pátek se táborská parta vzdaluje od zimního stadionu
a využívají azyl v areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí, kde pracuje
na vytrvalosti. „Nacházíme tam rovněž perfektní zázemí, zatím do sebe všechno dobře zapadá,“ podotkl lodivod „devítky“.

Po prvních týdnech přípravy na suchu Rostislav Kadlec adresuje slova chvály
i svým svěřencům. „Kluci jsou opravdu velice solidně připravení, zvládají to výborně. Vůbec nemám obavy, že bychom nějak museli měnit plány nebo něco z plánované přípravy nestihli,“ konstatuje s potěšením.

Stejně jako nový muž v partě táborských trenérů poznává svůj tým i prostředí, tak se i hráči seznamují s jeho vedením. A jak sám Rostislav Kadlec charakterizuje svou trenérskou náturu? „Když je v týmu pohoda, rád ji přenáším a sdílím. Určitě nejsem trenér, který by neustále křičel. Je fakt, že pokud se mi něco opravdu nelíbí, nejdu pro ostrá slova daleko a dovedu si zjednat pořádek,“ poodkryl svou vizitku nový kouč 9. třídy HC Tábor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

 • Anketa na webu

  St 23.08. |

  Základní část druhé hokejové ligy se blíží. Jak budete řešit vstup na domácí zápasy táborského týmu? 

Starší aktuality