Mladí kohouti otevřeli přípravu výpravou do Krkonoš. A bavili se náramně!

15.05.2023 23:35, autor: Pavel Šácha

Mladí hráči HC Tábor ročníků 2014 a 2015 si už podruhé zpestřili start předsezonní letní přípravy pětidenním soustředěním v Krkonoších. Zúčastnila se ho drtivá většina reprezentantů obou ročníků, jen některé na soustředění nepustila nemoc.

Mladí kohouti otevřeli přípravu výpravou do Krkonoš. A bavili se náramně!


Dočasným domovem kohoutů se stala Velká Úpa, kde jim znovu poskytli ubytovací azyl Petr a Lenka Zemánkovi.
O catering se členům týmu staraly čtyři obětavé maminky, a také dva „grilmástři“.

Páteční tréninkový dril pod otěžemi kouče Radka Pechánka se odehrál na přilehlém sportovišti a měl dopolední
i odpolední fázi. O den později se příprava přesunula na hřiště do Jánských Lázní. Odpolední jednotka přitom trvala pouze hodinu a půl, protože po ní následovala regenerace v nedalekém bazénu. Nedělní program vyplnila náročná, leč atraktivní túra na Sněžku a v pondělí už se hokejová výprava od Jordánu vracela domů.
 „Pro kluky bylo soustředění fyzicky, a občas i psychicky náročné, ale do startu letní přípravy je to pro ně rozhodně super věc,“ poznamenal jeden z členů realizačního týmu Pavel Jankovský.

Nejvíce o atmosféře krkonošského soustředění vypovídá přiložená bohatá fotogalerie.    

 

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality