Mamby vstoupí v nadcházející sezoně na soutěžní scénu. Už pilně trénují

22.08.2023 16:51, autor: Pavel Šácha

Táborské hokejové Mamby jsou v plné přípravě na sezonu, která je poprvé v jejich krátké historii zavede do víru mistrovské soutěže. Stanou se účastnicemi jižní skupiny ženské AHL, ve které se potkají s B-týmem Kobry Praha, českobudějovickými Dračicemi a Střelkyněmi z Jindřichova Hradce.

Mamby vstoupí v nadcházející sezoně na soutěžní scénu. Už pilně trénují


Soutěž AHL si svou premiéru odbyla už v uplynulém ročníku coby alternativa za zrušenou druhou ligu žen. Určena je hráčkám, jejichž výkonnost nedosahuje elitní svazové soutěže žen. Do nadcházející sezony zapsala na svou listinu osm týmů včetně HC Mamby Tábor coby nováčka. Vedle výše jmenovaného kvarteta celků skupiny Jih spolu na severu změří síly hokejistky Jičína, Náchoda, Lovosic a německého Jonsdorfu.
 Táborská hokejová parta vyrukuje do úvodního soutěžního střetnutí už v neděli 10. září, kdy na zimním stadionu v Sedlčanech změří síly s „béčkem“ pražské Kobry.

V přiložené fotogalerii najdete snímky z prvního prázdninového tréninku svěřenkyň Tomáše Prštického a Petra Suska.               

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality