Jakub Suchánek pobesedoval s obyvateli bechyňského Domova pro seniory

11.10.2023 19:21, autor: Pavel Šácha

Družba hokejového klubu HC Tábor s bechyňským Domovem pro seniory se v uplynulých dnech dočkala dalšího milého pokračování. Na besedu s obyvateli domova se do lázeňského města nad Lužnicí vypravil obránce táborských kohoutů Jakub Suchánek. Oplatil tak bechyňským seniorům jejich březnovou návštěvu zápasu s Baníkem Příbram, která se u nich tehdy setkala s velmi příznivými ohlasy.

Jakub Suchánek pobesedoval s obyvateli bechyňského Domova pro seniory


Setkání, při kterém nejzkušenější člen A-týmu HC Tábor odpovídal na dotazy svých hostitelů, se protáhlo na více než hodinu a neformálně pokračovalo i poté, co plánovanou besedu ukončil pomyslný zvonec.

 Jakub Suchánek odkryl přítomným seniorům i ta nejtajnější zákoutí života hokejisty a povyprávěl jim o své cestě
od prvních dětských krůčků až mezi tuzemskou extraligovou elitu. Návštěvníci besedy si mohli prohlédnout zápasový dres kohoutů a vzít do ruky hokejku, s jakou v současnosti hokejisté hrají. Zejména u mužů, kteří dřív sami hokej hráli, vyvolala její hmotnost a provedení překvapivé reakce. Na konci besedy Jakub Suchánek samozřejmě pozval obyvatele bechyňského domova na některé z nadcházejících utkání táborského mužstva.
 „Musím říct, že to bylo velice příjemné dopoledne. Bylo fajn si s těmi lidmi povídat nejen o hokeji, ale také o různých dalších tématech. Z tohoto důvodu mám podobné akce rád. Doufám, že stejně pozitivní pocity si ze setkání odnesli
i sami senioři,“ nechal se slyšet Jakub Suchánek.

 

 

 

 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality