Táborská Adéla Pánková zazářila v týmu českých juniorek na turnaji ve Finsku

13.11.2023 19:06, autor: Pavel Šácha

Táborská srdce se mohla v uplynulém týdnu oprávněně dmout pýchou. Odchovanec hokejové líhně od Jordánu, brankář Dominik Pavlát, se v dresu národním týmu blýskl vychytanou nulou v nedělním střetnutí Karjala Cupu proti Švýcarům. Na reprezentační scéně ovšem zářila ještě jedna hvězdička s pevným poutem k táborskému hokeji: Adéla Pánková.

Táborská Adéla Pánková zazářila v týmu českých juniorek na turnaji ve Finsku


Patnáctiletá soběslavská odchovankyně a současná hráčka extraligové 9. třídy HC Tábor se s reprezentací juniorek vypravila na turnaj do finského Vierumäki. Na této akci se nakonec stala jednou z nejviditelnějších postav národního týmu.
 V úvodním utkání s Japonskem (2:1 po prodloužení) se podílela asistencemi na obou gólech české družiny. Následně musela se svými spoluhráčkami strávit bolestnou porážku 2:3 v utkání s Německem, z osobního hlediska si ale vše vynahradila v posledním turnajovém střetnutí s domácími Finkami. Český výběr ho sice nešťastně prohrál 1:2
po prodloužení, když ještě 52 sekund před třetí sirénou vedl, ale právě útočnice táborských kohoutů byla autorkou jediného gólu svého týmu. Po skončení zápasu pak zaslouženě převzala od organizátorů cenu pro nejlepší českou hráčku v utkání.

Nezbývá, než Adéle touto cestou upřímně poděkovat za skvělou reprezentaci táborských hokejových barev na mezinárodním poli.                   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality