Milan Dančišin: Snad si na konci sezony budeme moci říct, že ta práce k něčemu byla

20.11.2023 01:53, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci mají před sebou ještě osm zápasů v úvodní fázi extraligy, už nyní ale směřují své úsilí a myšlenky především k následným nadstavbovým bojům. Právě tam budou mít první opravdu reálnou příležitost dobýt metu, na kterou cílí: zachránit modro-bílým barvám nejvyšší soutěž i pro příští soutěžní ročník.

Milan Dančišin: Snad si na konci sezony budeme moci říct, že ta práce k něčemu byla


Po čtrnáctidenní reprezentační přestávce se k dosavadnímu průběhu extraligové sezony i nejbližší budoucnosti vyjádřil MILAN DANČIŠIN, hlavní kouč dorostenecké družiny HC Tábor. (Rozhovor vznikl už na konci reprezentační přestávky – pozn. red.)

Šestnáct odehraných extraligových střetnutí už je dostatečným vzorkem pro první bilancování. Co především vám tento úsek sezony ukázal?
V dosavadním průběhu soutěže jsme vyloženě propadli jen ve třech utkáních. Ostatní zápasy jsme dokázali hrát vyrovnané, a buď jsme v nich získali nějaký bod, anebo končily těsným rozdílem. Zatím tam tedy určitá mírná spokojenost je. Víme samozřejmě moc dobře, kde nás tlačí bota. Mužstvo hraje poměrně solidně dopředu, ale máme problémy v obranné fázi. Dostáváme hodně laciné góly, a to nás často připraví o lepší výsledky. Velice pozitivní pro mě naopak je, a už jsme o tom mluvili, že ten tým má ohromný charakter i chuť pracovat. Jsem z toho vyloženě nadšený. Ti kluci dostávají pořádně do těla a tráví na ledě i v posilovně neskutečné penzum času, ale berou to tak, že je to potřeba. Já jen doufám, že si na konci sezony budeme moci říct, že to k něčemu bylo.“
Prospěla vám v tomto směru uplynulá čtrnáctidenní reprezentační přestávka?
Rozhodně ano. Určitým způsobem už jsme potřebovali dobít baterky, což ale samozřejmě není myšleno z hlediska přípravy.
Tu pauzu jsme využili k poměrně tvrdým tréninkům. Na konci tohoto období jsme odehráli přátelák s Mladou Boleslaví. Nešlo
v něm o výsledek, ale chtěl jsem kluky sledovat v zápřahu a vidět
i hráče širšího kádru. Od toho se pak můžeme odrazit k dalším zápasům. Jak už jsme říkali v úvodu soutěže, sezona pro nás začíná v podstatě až 22. prosince a v tu dobu chceme být
co nejlépe připravení.
Čemu momentálně věnujete v přípravě týmu nejvíce času a prostoru?
Neustále pracujeme na systému hry v našem obranném pásmu, protože tam máme velké mezery. Náš výkon bude odvislý od kvalitní obrany a od brankáře. Jednoduše řečeno, musíme v zápasech dělat méně chyb než soupeř,
což se nám teď někdy daří, a někdy naopak vůbec.
Zbylé zápasy základní části využijete primárně k doladění formy na následující důležité boje, je to tak?
Jak už bylo řečeno, to podstatné nás teprve čeká. Nahoru už se bodově dostat nemůžeme, tak se chceme maximálně zodpovědně připravovat na tu další fázi. Neznamená to ale, že nebudeme chtít v těch nejbližších zápasech bodovat
a vyhrávat. Určitě máme v plánu dát prostor i některým dalším klukům, aby se ukázali, a abychom měli připravených nějakých sedmnáct až devatenáct hráčů, se kterými pak půjdeme do té hlavní části sezony.
Žádné další externí dotváření kádru tedy neplánujete?
V průběhu sezony jsme byli nuceni doplnit mužstvo o několik hráčů. Cítili jsme, že je to potřeba, a že někteří kluci ještě nemají potřebnou sílu a kvality. Máme tu hodně mladých hráčů a je to pro ně těžké. Když přijede soupeř, který na nás vlítne a hraje nám do těla, tak s tím někteří pochopitelně mají velké problémy. Momentálně je ale náš kádr víceméně uzavřený. Je třeba říct, že tři jeho stálí hráči jsou takříkajíc
'v sádře' a čekáme, že se nám zhruba na začátku prosince vrátí. Myslím si, že pak budeme mít čtyři kvalitní řady. Do těch klíčových zápasů budeme samozřejmě dávat kluky podle aktuální formy, a právě zbylá utkání základní části nám poslouží k tomu, abychom tu ideální sestavu našli.                     

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality