Další vzácná návštěva: k autogramiádě do Tábora přijede brankář Jakub Kovář!

05.12.2023 16:53, autor: Pavel Šácha

Druholigoví kohouti se v tomto týdnu vypraví ke dvěma venkovním zápasům. V ohnisku zájmu táborských fanoušků se však už nyní ocitá blížící se sousedské derby s Pískem, kterému je vyhrazena středa 13. prosince. Už tak pikantní hokejovou lahůdku navíc okoření mimořádně atraktivní akce pro malé i velké fanoušky. Fanshop HC Tábor ve spolupráci s klubem pořádá před utkáním, konkrétně od 17 do 17.45 hodin autogramiádu jednoho z nejvýraznějších českých brankářů současnosti, aktuální opory pražské Sparty a rodilého Jihočecha Jakuba Kováře!

Další vzácná návštěva: k autogramiádě do Tábora přijede brankář Jakub Kovář!


Pětatřicetiletý rodák z Písku si díky svému brankářskému umu vyšlapal cestičku na mistrovství světa hráčů do 18 let v roce 2006, po kterém se coby hráč draftovaný Filadelfií vydal
do zámoří, kde hrál CHL v barvách Oshawy. V roce 2008 se vrátil domů a v tehdy českobudějovickém Mountfieldu zažehl svou extraligovou kariéru, nejprve co by partner Romana Turka a později jako jasná jednička týmu. V roce 2009 se zároveň narodilo spojení Jakuba Kováře s táborským hokejem. Za tehdy prvoligový tým kohoutů odchytal celkem
18 utkání včetně 5 střetnutí předkola play-off proti Kadani. „Vzhledem k mé pozdější kariéře je to možná zvláštní, ale na tohle působení v Táboře opravdu moc rád vzpomínám a bylo pro mě důležité. Byla tam tehdy super parta,“ prohlásil o pár let později už jako český reprezentant, držitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa, účastník olympiády
v Soči a jedna z hvězd proslulé KHL.

Ano, právě v ruském Avtomobilistu Jekatěrinburg, kam se přestěhoval v roce 2013, strávil nejvýznamnější období své kariéry a během sedmi sezon (přetnutých roční odbočkou do Čerepovce) si vydobyl obrovské renomé. Vinou vážného zranění,
kdy Jakubu Kovářovi hrozil konec kariéry, se však před dvěma roky jeho pouto
s osudovým týmem z podhůří Uralu přetrhlo. Se zdravotními patáliemi se ovšem záhy vypořádal, podepsal smlouvu se švýcarským Curychem a dokráčel s ním až ke stříbru. Pro pokračování v zemi helvétského kříže se však zkušený gólman nakonec nerozhodl a loni v dubnu uzavřel dvouletý kontrakt se svým současným zaměstnavatelem: Spartou Praha.

Návrat Jakuba Kováře na táborský zimní stadion je pro fanoušky mimořádnou příležitostí připojit k podpisu či fotografii předchozího hosta Dominika Kubalíka další cenný hokejový úlovek.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality