Juniorská parta učiní už v tomto týdnu první kroky vstříc vysněnému cíli

13.02.2024 15:42, autor: Pavel Šácha

Hráči nejstaršího mládežnického výběru si už v tomto týdnu utáhnou brusle ještě o trochu víc než obvykle, zkontrolují pečlivěji svou výstroj a slovíčko úspěch si pustí do svých hlav ještě víc než kdy jindy. Nepříliš trnitá procházka základní částí regionální ligy už je minulostí a táborští junioři nyní stojí na startu nadstavbové překážkové dráhy. Pouze ten tým, který ji zdolá nejlépe, získá právo bojovat s vítězi dalších tří skupin o dvě postupové příčky do ligy juniorů.

Po dvou výhrách v základní části (7:3, 7:0) se Táborští opět potkají i s českobudějovickým DDM . Foto: Tomáš Danko

První utkání nové skupiny absolvuje parta kolem trenérů Štěpána Kadiláka a Miloslava Čech v pátek na ledě Rokycan. Domácím fanouškům se poprvé představí o dva dny později, tedy v neděli 18. února. Soupeřem mladých kohoutů bude od 12.30 hodin mužstvo Kolína.                         

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality