Hokejový ráj ozdobily modro-bílé barvy, junioři vyválčili postup do ligy. Díky!

18.03.2024 00:05, autor: Pavel Šácha

Fantazie! Pár let se o tom mluvilo, ještě déle snilo, a v neděli 17. března 2024 se mohutná oslavná exploze konečně ozvala. Současná juniorská parta donesla táborskou sezonní vlaječku až na samotný vrchol a po domácím vítězství 3:1 nad pražskou Kobrou se ponořila do víru oslav postupu do ligy juniorů!

Hokejový ráj ozdobily modro-bílé barvy, junioři vyválčili postup do ligy. Díky!


Zápas se hrál za zcela elektrizující atmosféry vytvořené zhruba čtyřmi stovkami fanoušků. Karty byly jasně rozdané – jakýkoliv bodový zisk táborské party znamenal její postup, zatímco Kobru by do ligy juniorů posunula pouze tříbodová výhra.

Na domácím týmu byla od úvodních střídání jasně viditelná touha zápas roku zvládnout a vyválčit úspěch, na který táborský juniorský hokej cílí už několik let. V první třetině ještě mladí kohouti naráželi na stejně naladěné Pražany. Od 4. minuty zásluhou Němečka vedli, jenže v dalším průběhu byli na štíru s koncovkou a namísto navýšení svého náskoku museli spolknout hořkou pilulku v podobě vyrovnání soupeře necelé dvě minuty před první sirénou  Optikou výsledku první části hry byli mnozí v očekávání urputné a vyrovnané bitvy o každou píď ledu. Táborští mladíci ale přichystali zbylým dvěma třetinám jiný příběh.
 V úvodu 23. minuty zúročil tlak na soupeřovu branku Fencl a vrátil modro-bílým barvám těsné vedení. Od tohoto okamžiku – byť tomu průběžné, a nakonec ani konečné skóre neodpovídalo – řídil dění na ledě odhodlaný, bojovný, pohyblivý a disciplinovaně hrající tým Tábora. Jestliže setrvávali hosté v blízkém kontaktu s nadějí na výsledkový zvrat, pak za tím vězela jen a pouze neefektivní koncovka domácích válečníků.  Na cestě za splněním postupového snu rázně uklidili snad všechny překážky, které jim mohla Kobra postavit do cesty, a sami přichystali soupeři nástrahu v podobě třetího gólu z hole kapitána Suchana.
Nic dalšího už nebylo pro euforický zápas důležité… Už jen zazněla siréna oznamující konec zápasu, konec sezony
a konec táborského čekání na druhou nejvyšší soutěž juniorské kategorie. GRATULUJEME!

      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality