Táborské Mamby si užily bohatou sezonu. Jsme výborná parta, libuje si Jana Šonková

22.04.2024 00:09, autor: Pavel Šácha

Když se před lety vyhoupl na hokejovou scénu u Jordánu ženský tým HC Mamby Tábor, pesimisté mu nepředpovídali příliš dlouhou budoucnost. O šest let později se nadšená hadí parta těší z první sezony s účastí v dlouhodobé soutěži, početné hráčské základny, širokého a neúnavného realizačního týmu, a především vyzařuje neutuchající elán a radost z každého dalšího společného tréninku, zápasu či turnaje.

Táborské Mamby si užily bohatou sezonu. Jsme výborná parta, libuje si Jana Šonková

Mamby po závěrečném charitativním turnaji na stadionu v Bílině

Táborské Mamby prožily bohatou a přínosnou sezonu. V amatérské lize, do které se zapojily, odehrály deset utkání. Ve čtyřčlenné základní skupině za sebou nechaly jindřichohradecké Střely, které dvakrát vysoko porazily (11:2, 7:2). Triumf nad soupeřkami od Vajgaru si ještě jednou zopakovaly ve vzájemném dvojutkání o konečné 7. místo (10:4, 6:1). Daleko přitom neměly ani k obsazení 5. příčky; v semifinále spodní poloviny play-off  potrápily jičínské Manki, byť jim nakonec dvakrát podlehly (3:4, 2:5). Na konci sezony se omlazená parta táborských hokejistek vypravila na charitativní turnaj do Bíliny, odkud si přivezla 5. místo. Právě v rámci těchto klání se jí podařilo na třetí pokus vyválčit skalp zmíněného jičínského týmu HC Manki (4:3po nájezdech).

V současné době Mamby odpočívají, aby se před prázdninami znovu natěšeně ponořily do přípravy na další ročník. Bližší aktuální sondou do jejich šatny je i následující povídání s Janou Šonkovou, jednou ze zakladatelek táborského ženského týmu a jeho hráčskou stálicí.     

V jaké kondici se aktuálně táborská mambí parta nachází?
Ze začátku sezony jsme se potýkaly s menším počtem hráček  na trénincích. Některé jsou dlouhodobě zraněné, ale například dvě naše spoluhráčky v nejbližších dnech očekávají narození potomků, takže i tím se náš kádr zúžil. Naštěstí se nám aktuálně podařilo přivést do týmu novou mladou krev. Děvčata hokej nikdy předtím nehrála, takže na trénincích pracují na technice hole, bruslení a dalších herních činnostech. Největším pozitivem sezony je přístup všech holek k tréninkům. Scházíme se pravidelně dvakrát týdně v počtu kolem 22 hráček. Holky makají, snaží se pracovat na zlepšování svých dovedností a užívají si každý trénink. Logisticky je pro nás také důležité, že nás vedení HC Tábor bere jakou jejich pevnou součást celého klubu a vychází nám maximálně vstříc. Už čtyři sezony máme vlastní šatnu a nemusíme přivážet výstroje na každý trénink; hodně to pomáhá mladým děvčatům, která ještě nemají řidičský průkaz a musejí tedy spoléhat na ostatní spoluhráčky, anebo  na MHD. 

Vysoký počet hráček v týmu se podepsal i pod navýšení členů realizačního týmu…   
Je to tak, musely jsme ho rozšířit. Ke stálým hlavním trenérům Tomáši Prštickému a Petrovi Suskovi, kteří s námi jsou už od založení týmu, se přidal Martin Maděra a rychle se stal stabilní součástí naší party. Realizační tým dále tvoří asistenti Luboš Dedek a David Suchan, a také náš kustod Míra Šerpán. Bez všech těchto mužů bychom vůbec nemohly trénovat, a patří jim opravdu velký dík za to, že pro nás obětují svůj volný čas.

Na co byste nalákala nové zájemkyně o vstup do vaší mambí kabiny?
Především jsme výborná parta, která se opravdu ráda schází a podniká také mimohokejové aktivity. Věková skladba je přitom hodně široká, jsou tu hráčky od 13 do 52 let, takže si každá nová členka v týmu jistě najde kamarádku ve svém věku. Ten ale neřešíme, jsme opravdu jeden tým. Nové zájemkyně nás mohou kontaktovat přes facebook nebo messenger HC Mamby Tábor.

Odkaz na stránky ligy: https://www.ahl.cz/soutez/soutez_zen/
Facebook HC Mamby: https://www.facebook.com/HCMambyTabor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality