Turnaj pěti zemí je minulostí a sklidil pozitivní ohlasy. Co všechno přinesl?
Život na táborském zimním stadionu se s novým týdnem vrátil do standardního režimu. Ten uplynulý byla vpravdě mimořádný a oděný do reprezentačních barev pěti hokejových velmocí. Značné organizační úsilí, dočasná ztráta domácího pohodlí pro táborské klubové osazenstvo a občasné hektické chvíle s tím spojené se vyplatily. Táborský Turnaj pěti zemí obstál se ctí, přinesl táborskému hokeji cennou zkušenost a nakypřil úrodnou půdu pro budoucí významné hokejové akce u Jordánu. Hovoří o tom mimo jiné i níže uvedené ohlasy.
Radek Bělohlav, trenér české reprezentační „18“: „Musím hrozně moc ocenit ochotu táborského klubu ujmout se uspořádání takového turnaje, protože to není vůbec nic jednoduchého. Pro samotný klub to samozřejmě představuje velká omezení v jeho chodu v podstatě na osm dní, všichni se tomu musejí přizpůsobovat, a to není samozřejmost. Pokud by se toho Tábor takto neujal, turnaj by se prostě neuskutečnil. Pánové Boháč a Dančišin se o všechno starali opravdu příkladně, každý den byli na stadionu pan Drda, pan Kratochvíl a pan Vach, pomáhala i řada dalších lidí… Z tohoto pohledu bylo o všechno výborně postaráno a všem za to patří velký dík. Žádná negativa jsem neslyšel ani od zahraničních týmů. Skvělé samo o sobě bylo samotné hřiště. Chlazení se s jeho rekonstrukcí ohromně zlepšilo a hodně důležité a zásadní bylo nové hrazení. Sehrát čtyři utkání v pěti dnech je obrovská zátěž, a právě takové hrazení posiluje bezpečnost hráčů. Byli jsme naprosto spokojeni.“
Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje: „Musím říct, že mi pořádání takového turnaje udělalo velkou radost a táborskému klubu a městu patří velký dík. Když za námi před časem přišli lidé z hokejového svazu, že by chtěli uspořádat mistrovství světa žen v Českých Budějovicích v roce 2025, tak jsem navrhoval, aby se ta spolupráce neomezila jen na ten jeden turnaj. Naším přáním bylo udělat dlouhodobou dohodu, abychom mohli na jihu Čech hostit i další mezinárodní týmy různých úrovní a věkových kategorií a ukazovat Jihočechům špičkový hokej. Tento turnaj vnímám i jako určitou zatěžkávací zkoušku. Musíme si zvykat na to, že pokud chceme v jižních Čechách podobně kvalitní akce pořádat, je třeba si uvědomit, že k tomu potřebujeme i špičkové zázemí, ať už jde o ubytovací možnosti, infrastrukturu a podobně. To podle mě tady na jihu Čech obecně chybí. Náš kraj byl z hlediska pořádání takových akcí historicky trochu opomíjený, protože na tom z vedení kraje nikdo moc nepracoval, a právě to jsem chtěl změnit. Proto tu byla olympiáda dětí a mládeže, která zanechala výraznou stopu, proto se tu bude konat hokejové mistrovství světa žen. Teď budeme jednat s Českým olympijským výborem o uspořádání nějakých akcí k zimním olympijským hrám. Chceme ukázat, že v jižních Čechách se mohou a budou dít věci, které přesahují hranice kraje, Je jen potřeba na to mít odvahu, stanovit si, co nám k tomu zatím chybí, pracovat na tom a mít do toho chuť. Kraj má úžasný potenciál; stojí na cestovním ruchu, a to je s podobnými akcemi spojená nádoba.“
Jaroslav Drda, manažer mládeže HC Tábor: „V první řadě nám turnaj přinesl velkou zkušenost, protože akci takových rozměrů jsme zatím nedělali. Díky tomu víme, co fungovalo, co by případně šlo udělat a řešit jinak a podobně. Důležité je, že akce byla úspěšná a máme na ni pozitivní ohlasy z české strany včetně svazu i od zahraničních účastníků. Po celou dobu turnaje jsme neřešili žádný výraznější problém. Musím poděkovat všem lidem, kteří se na jeho zdaru podíleli, a speciálně firmě Švejkovský, která nám vyšla vstříc se zajištěním servisu s prádlem. Hlavně ale patří velký dík všem našim hráčům, trenérům a vedoucím, že vydrželi celý ten týden v polních podmínkách. Mnohdy trénovali v Soběslavi nebo brzy ráno, museli jsme překládat některá utkání, ale všichni to nakonec zvládli. Kdyby tomu tak nebylo, nikdy by se taková akce v Táboře neuskutečnila.“