Sobotní předvánoční zápas ponese i letos charitativní punc, podpoří Centrum Kaňka

15.12.2019 21:10, autor: Pavel Šácha

Předvánoční druholigový zápas mezi hokejisty HC Tábor a píseckými Králi na sebe po vzoru předchozích let oblékne slavnostní šat. Především bude ale znovu pomáhat těm, kteří to potřebují. V rámci letošního charitativního večera podpoří táborský hokejový klub se svými příznivci Centrum Kaňka. Zápas se hraje v sobotu 21. prosince od 18 hodin, ale jak avizujeme na konci článku, do hlediště se vyplatí přijít s předstihem.

Sobotní předvánoční zápas ponese i letos charitativní punc, podpoří Centrum Kaňka


Pár slov o Kaňce

Táborské Centrum Kaňka aktuálně pečuje o 100 dětí s postižením a snaží
se poskytnout rodinám i dětem komplexní péči pod jednou střechou.
 Děti v tomto centru navštěvují speciální MŠ a ZŠ a využívají všechny sociální služby (osobní asistence, denní stacionáře) včetně sedmi terapeutických programů a Rané péče, což je určené rodinám s dětmi od narození do sedmi let. Centrum Kaňka nabízí také integrované volnočasové aktivity; děti s postižením například jezdí na hory, kde lyžují i vozíčkáři.

Finanční prostředky, které tomuto subjektu poskytnou hokejisté, fanoušci a partneři týmu, budou směřovat
na rekonstrukci prostor zajišťující rozšíření denního stacionáře. Aktuálně jim chybí zateplení, bezbariérové úpravy a
v podstatě celková rekonstrukce prostor. Pracovníci Kaňky nyní věnují tomuto projektu velkou pozornost a hledají partnery, kteří ho pomohou financovat.

Jak se mohou fanoušci zapojit?

Před začátkem sobotního derby budou ve vestibulu u pokladen instalované zapečetěné pokladničky. Pod dohledem pověřených činovníků HC Tábor do nich mohou fanoušci přispět libovolným finančním obnosem. Následně budou kasičky pod dozorem zástupkyně Centra Kaňka Ludmily Budilové a zástupkyně Městského úřadu Tábor Šárky Kolářové odpečetěny a mezi druhou a třetí třetinou zápasu dojde ke slavnostnímu předání vybrané částky.
 Věřme, že stejně jako v předcházejících letech se k hokejistům přidají v hojné míře i fanoušci a společně podpoří spoluobčany, kteří tuto pomoc potřebují.

Milým zahájením sobotního charitativního utkání se stane společné vystoupení všech reprezentantek krasobruslařského oddílu při HC Tábor, které odstartuje mimořádný večer už v 17.55 hodin.

Všem, kteří se do připravované akce ve prospěch Centra Kaňka zapojí, klub HC Tábor srdečně děkuje!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality