Sobotní předvánoční zápas ponese i letos charitativní punc, podpoří Centrum Kaňka

15.12.2019 21:10, autor: Pavel Šácha

Předvánoční druholigový zápas mezi hokejisty HC Tábor a píseckými Králi na sebe po vzoru předchozích let oblékne slavnostní šat. Především bude ale znovu pomáhat těm, kteří to potřebují. V rámci letošního charitativního večera podpoří táborský hokejový klub se svými příznivci Centrum Kaňka. Zápas se hraje v sobotu 21. prosince od 18 hodin, ale jak avizujeme na konci článku, do hlediště se vyplatí přijít s předstihem.

Sobotní předvánoční zápas ponese i letos charitativní punc, podpoří Centrum Kaňka


Pár slov o Kaňce

Táborské Centrum Kaňka aktuálně pečuje o 100 dětí s postižením a snaží
se poskytnout rodinám i dětem komplexní péči pod jednou střechou.
 Děti v tomto centru navštěvují speciální MŠ a ZŠ a využívají všechny sociální služby (osobní asistence, denní stacionáře) včetně sedmi terapeutických programů a Rané péče, což je určené rodinám s dětmi od narození do sedmi let. Centrum Kaňka nabízí také integrované volnočasové aktivity; děti s postižením například jezdí na hory, kde lyžují i vozíčkáři.

Finanční prostředky, které tomuto subjektu poskytnou hokejisté, fanoušci a partneři týmu, budou směřovat
na rekonstrukci prostor zajišťující rozšíření denního stacionáře. Aktuálně jim chybí zateplení, bezbariérové úpravy a
v podstatě celková rekonstrukce prostor. Pracovníci Kaňky nyní věnují tomuto projektu velkou pozornost a hledají partnery, kteří ho pomohou financovat.

Jak se mohou fanoušci zapojit?

Před začátkem sobotního derby budou ve vestibulu u pokladen instalované zapečetěné pokladničky. Pod dohledem pověřených činovníků HC Tábor do nich mohou fanoušci přispět libovolným finančním obnosem. Následně budou kasičky pod dozorem zástupkyně Centra Kaňka Ludmily Budilové a zástupkyně Městského úřadu Tábor Šárky Kolářové odpečetěny a mezi druhou a třetí třetinou zápasu dojde ke slavnostnímu předání vybrané částky.
 Věřme, že stejně jako v předcházejících letech se k hokejistům přidají v hojné míře i fanoušci a společně podpoří spoluobčany, kteří tuto pomoc potřebují.

Milým zahájením sobotního charitativního utkání se stane společné vystoupení všech reprezentantek krasobruslařského oddílu při HC Tábor, které odstartuje mimořádný večer už v 17.55 hodin.

Všem, kteří se do připravované akce ve prospěch Centra Kaňka zapojí, klub HC Tábor srdečně děkuje!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality