Táborský hokej bude i letos před Vánoci pomáhat, blíží se osmé charitativní utkání

27.11.2018 00:33, autor: Pavel Šácha

Klub HC Tábor se již osmým rokem snaží v předvánočním čase pomáhat potřebným. Tradiční charitativní punc letos dostane zápas s Valašským Meziříčím, který se hraje v sobotu 15. prosince od 18 hodin. Pomoc je tentokrát zaměřena na šestiletého Danečka z Tábora.

Táborský hokej bude i letos před Vánoci pomáhat, blíží se osmé charitativní utkání


Danečkův příběh

Daneček je krásný kluk, u kterého si v jeho dvou letech začali rodiče všímat změn a odchylek ve vývoji. Přestával ukazovat, ztrácel zájem o napodobování, vytrácela se mu slovíčka, která už začínal říkat, jako máma, táta a podobně. Navíc se začal ztrácet i oční kontakt. S podezřením na dětský autismus rodiče začali situaci řešit. Autismus se po různých vyšetřeních nepotvrdil a diagnóza nebyla jasná, a tak lékaři usoudili, že má Daneček opožděný vývoj.

Postupem času, jak Daneček roste, se diagnóza zhoršuje. Prošel různými vyšetřeními, jakými jsou magnetická rezonance, neurologie, psychologické vyšetření, vyšetření na metabolické vady či genetické vyšetření. Nadále navštěvuje logopedii, psychologa a psychiatra, a čeká ho hospitalizace na neurologii v Praze. Momentálně Danečkovou diagnózou je střední až těžká mentální retardace; přesto, že je mu šest let, jeho mentální dovednosti jsou na úrovni přibližně dvouletého dítěte.

Daneček nemluví (pouze svým jazykem, kterému nikdo nerozumí) a velmi špatně vnímá. Rozumí pouze krátkoslabičným slovům jako
hamí, hají, hačí...“. Je plně plenován a vyžaduje celodenní péči. Právě proto dochází do speciální školky s asistentem, kde podstupuje i různé terapie. Největším problémem je komunikace. To, že Daneček nerozumí a nemluví, je často zdrojem jeho výbuchů vzteku. Špatně také zvládá změny, nová prostředí a některé situace, které jsou pro něj špatně srozumitelné.

Někdy je to hodně složité, ale rodiče se nevzdávají a jakýkoliv byť jen malý pokrok je pro ně nadějí na alespoň částečné zlepšení stavu. Přestože Daneček nemůže dělat všechno jako zdravé děti, rodiče se snaží, aby byl co nejšťastnější. To je pro ně nejdůležitější.

Jak bude naše společná pomoc probíhat?

V sobotu 15. prosince budou při zmiňovaném domácím utkání u vstupu umístěny zapečetěné pokladničky, do kterých mohou fanoušci vkládat své finanční příspěvky. Vybranou částku převezmou rodiče Danečka mezi druhou a třetí třetinou zápasu.

Finanční dar poslouží k financování a rozšíření jednotlivých terapií, které Daneček absolvuje. Dále budou použity na hygienické potřeby, pleny, nákup speciálních smyslových, senzorických a motorických pomůcek, nákup doplňkové stravy, která je nezbytná pro podporu mozkové činnosti, a v neposlední řadě i na zázemí pro cvičení a rehabilitační hry doma s rodiči.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Mladík Martin Kundrát pro hokej.cz

  Po 17.12. |

  Jednu z opor extraligového dorosteneckého týmu Tábora Martina Kundráta vyzpovídala redaktorka serveru hokej.cz.

  Více...
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
Starší aktuality