Táborský hokej bude i letos před Vánoci pomáhat, blíží se osmé charitativní utkání

27.11.2018 00:33, autor: Pavel Šácha

Klub HC Tábor se již osmým rokem snaží v předvánočním čase pomáhat potřebným. Tradiční charitativní punc letos dostane zápas s Valašským Meziříčím, který se hraje v sobotu 15. prosince od 18 hodin. Pomoc je tentokrát zaměřena na šestiletého Danečka z Tábora.

Táborský hokej bude i letos před Vánoci pomáhat, blíží se osmé charitativní utkání


Danečkův příběh

Daneček je krásný kluk, u kterého si v jeho dvou letech začali rodiče všímat změn a odchylek ve vývoji. Přestával ukazovat, ztrácel zájem o napodobování, vytrácela se mu slovíčka, která už začínal říkat, jako máma, táta a podobně. Navíc se začal ztrácet i oční kontakt. S podezřením na dětský autismus rodiče začali situaci řešit. Autismus se po různých vyšetřeních nepotvrdil a diagnóza nebyla jasná, a tak lékaři usoudili, že má Daneček opožděný vývoj.

Postupem času, jak Daneček roste, se diagnóza zhoršuje. Prošel různými vyšetřeními, jakými jsou magnetická rezonance, neurologie, psychologické vyšetření, vyšetření na metabolické vady či genetické vyšetření. Nadále navštěvuje logopedii, psychologa a psychiatra, a čeká ho hospitalizace na neurologii v Praze. Momentálně Danečkovou diagnózou je střední až těžká mentální retardace; přesto, že je mu šest let, jeho mentální dovednosti jsou na úrovni přibližně dvouletého dítěte.

Daneček nemluví (pouze svým jazykem, kterému nikdo nerozumí) a velmi špatně vnímá. Rozumí pouze krátkoslabičným slovům jako
hamí, hají, hačí...“. Je plně plenován a vyžaduje celodenní péči. Právě proto dochází do speciální školky s asistentem, kde podstupuje i různé terapie. Největším problémem je komunikace. To, že Daneček nerozumí a nemluví, je často zdrojem jeho výbuchů vzteku. Špatně také zvládá změny, nová prostředí a některé situace, které jsou pro něj špatně srozumitelné.

Někdy je to hodně složité, ale rodiče se nevzdávají a jakýkoliv byť jen malý pokrok je pro ně nadějí na alespoň částečné zlepšení stavu. Přestože Daneček nemůže dělat všechno jako zdravé děti, rodiče se snaží, aby byl co nejšťastnější. To je pro ně nejdůležitější.

Jak bude naše společná pomoc probíhat?

V sobotu 15. prosince budou při zmiňovaném domácím utkání u vstupu umístěny zapečetěné pokladničky, do kterých mohou fanoušci vkládat své finanční příspěvky. Vybranou částku převezmou rodiče Danečka mezi druhou a třetí třetinou zápasu.

Finanční dar poslouží k financování a rozšíření jednotlivých terapií, které Daneček absolvuje. Dále budou použity na hygienické potřeby, pleny, nákup speciálních smyslových, senzorických a motorických pomůcek, nákup doplňkové stravy, která je nezbytná pro podporu mozkové činnosti, a v neposlední řadě i na zázemí pro cvičení a rehabilitační hry doma s rodiči.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
Starší aktuality